Praca freelancera
Uncategorized

Jak inni widzą pracę freelancera?

Dla osób pracujących na etacie freelancing owiany jest aurą tajemniczości. Bo niby wiadomo, kto to jest ten freelancer, ale jak w rzeczywistości wygląda typowy dzień / tydzień pracy takiego śmiałka już mało kto wie.

Read More »
freelancer
Uncategorized

Czy można zostać freelancerem po 30-tce / 40-tce?

Nawet średnio zorientowany amator kina wie, kto jest autorem powyższego cytatu. To oczywiście 49 letni nauczyciel języka polskiego, niejaki Adam Miauczyński. Bohater popularnego polskiego filmu, z racji wykonywanego zawodu, podobnie jak wielu freelancerów postrzegany jest jako tzw. „nierób”. Czy rzeczywiście praca, która nie jest obciążona sztywnymi godzinami od-do musi oznaczać nic nierobienie?

Read More »
Freelancer
Uncategorized

Jak pracuje polski freelancer?

Czy praca freelancera to nieustanny van life w słonecznej Kalifornii, gdzie laptopa odpala się pod palmą na max godzinkę, z czego połowa to przeglądanie sociali?

Read More »
Grafik komputerowy & sztuczna inteligencja
Uncategorized

Grafik komputerowy & sztuczna inteligencja

Czy sztuczna inteligencja jest w stanie całkowicie zastąpić projektantów graficznych? To pytanie nurtuje wielu przedstawicieli branży projektowej. Jednakże, bez udanej relacji między klientem a projektantem graficznym, nawet najbardziej zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji nie są w stanie osiągnąć satysfakcjonujących rezultatów.

Read More »
Grafik komputerowy
Uncategorized

Grafik freelancer vs. Agencja

Szukasz grafika komputerowego i zastanawiasz się, co będzie lepszym wyborem: freelancer czy agencja? Jakie plusy oraz minusy wiążą się z każdym z tych rozwiązań? Czy liczy się jedynie cena, a może są jeszcze inne wartości, dzięki którym Twoja firma może zyskać?

Read More »
PowerPoint
Uncategorized

Podstawy projektowania w PowerPoint. Część 2

Nierzadko zdarza się, że wpatrujemy się w jakąś prezentację wykonaną w PowerPoint i coś nam się w nej nie podoba, nie wiemy jednak co dokładnie. Czasami jest tak, że wystarczy naprawdę niewielka zmiana, aby nasza prezentacja nabrała zupełnie innego kształtu. Dziś część druga.

Read More »
PowerPoint
Uncategorized

Podstawy projektowania w PowerPoint. Część 1

Nierzadko zdarza się, że wpatrujemy się w jakąś prezentację wykonaną w PowerPoint i coś nam się w nej nie podoba, nie wiemy jednak co dokładnie. Czasami jest tak, że wystarczy naprawdę niewielka zmiana, aby nasza prezentacja nabrała zupełnie innego kształtu. Dziś część pierwsza.

Read More »
grafik komputerowy
Uncategorized

Redesign – skuteczna prezentacja w PowerPoint

Wbrew powszechnemu przekonaniu zrobienie prezentacji w PowerPoint, która przekazuje informacje w sposób jasny, niemęczący i przykuwający uwagę nie jest proste. Z powodu takiego przekonania wiele prezentacji biznesowych tworzonych przez nieprzygotowanych do tego zadania pracowników wygląda co najmniej niezadowalająco. Pomóc nam może na przykład  utalentowany grafik komputerowy.

Read More »
grafik komputerowy
Uncategorized

Rebranding – konieczność czy fanaberia

Zaskakujące jest jak często można jeszcze spotkać na ulicach polskich miast skupiska ohydnych reklam. Takie „pstrokate piękno” jest rzecz jasna pokłosiem szalonych lat 90-tych, jednak wydaje się, że niemała część przedsiębiorców mentalnie wciąż funkcjonuje w dawnej epoce.

Read More »
Ile kosztuje logo
Uncategorized

Ile kosztuje logo i dlaczego aż tyle?

Ile kosztuje profesjonalne logo i dlaczego musimy zapłacić za nie zdecydowanie więcej niż 50 złotych? Podobne pytania zadają sobie ci wszyscy, którzy po raz pierwszy mierzą się z tematem nowego logo dla swojej firmy, nie zawsze mając głęboką świadomość czym w rzeczywistości logo jest i dlaczego stanowi ono tak ważną część składową całej firmy.

Read More »